23 kwietnia klasa wstępna i klasa 2e wzięły udział w Poznańskim Festiwalu Nauki i Sztuki w Instytucie Filologii Germańskiej UAM.

Uczestniczyliśmy w wykładzie pani dr Bernadetty Matuszak-Loose pod tytułem "Kraina pieczonych gołąbków. Mity i stereotypy wokół szwajcarskiej jakości życia” oraz wykładzie pana dra Wacława Pagórskiego „O jakości pisma gotyckiego. Jak dawniej pisano w języku niemieckim i jak to dziś odczytywać?”. Oba wystąpienia były arcyciekawe i sprawiły, że z chęcią będziemy wracać w mury Collegium Novum na kolejne wydarzenia organizowane przez IFG UAM.