W dniach 15-18 czerwca odbywały się w Suchym Lesie koło Poznania Mistrzostwa Polski Młodzieży  Szkolnej w brydżu sportowym.

W każdej z kategorii uczniowie Dąbrówki odnieśli spore sukcesy, co pozwoliło naszej szkole na uplasowanie się na pierwszej pozycji w kategorii gimnazjów, drugiej w klasyfikacji zespołów szkół.

Największym sukcesem indywidualnym dla  naszego klubu okazał się brązowy medal Jana Cieślińskiego, grającego w parze z płocczaninem Michałem Maszendą.   Parze Cieśliński – Maszenda udało się wyprzedzić wielu znakomitych i bardziej doświadczonych zawodników. W czołówce znalazła się także para Cankudis – Morawski , która ostatecznie skończyła rozgrywki na  10 miejscu, oraz para Gościański – Józkowiak, która zajęła 14 lokatę.

Do finału na maksy zakwalifikowała się para Kozak – Maćkowiak, która ostatecznie zajęła 9 miejsce na 98 par. Nieco niższą pozycje w finale zajęły pary Wroński – Liszka i Cieśliński – Maszenda, odpowiednio na 11 i 13 miejscu.

Biorąc pod uwagę także dobrą postawę naszych graczy  w Turnieju Par Mikstowych i Turnieju  Dziewcząt,  klub UKBS Dąbrówka Poznań uplasował się na drugim miejscu w kategorii najlepszych klubów, pokonując między innymi drużyny z Krakowa czy Dolnego Śląska.

Cała impreza okazała się ogromnym sukcesem naszego klubu nie tylko pod względem osiągniętych wyników, ale również pod względem organizacyjnym. Uczniowie naszej szkoły stanęli na wysokości zadania i podołali wyzwaniu, jakim z pewnością było przeprowadzenie zawodów brydżowych na ogólnopolską skalę. [KM]